Barevné kontaktní čočkyKontaktní čočky v minulosti sloužily jako korekční pomůcka pro ty, kteří nechtěli nosit brýle. Dnes si  můžete mít barevné čočky jen proto, abyste se cítili a vypadali ještě lépe. Barevné kontaktní čočky vám umožní si svobodně vybrat barvu očí, která ladí s vaší osobností, barvou vlasů, make-upem i oblečení. Můžete se rozhodnout zda chcete změnit barvu očí zcela – na to slouží krycí kontaktní čočky , nebo jen zvýraznit vaši přirozenou barvu tónovacími resp. zvýrazňujícími kontaktními čočkami. Také si můžete vybrat čočky na různé období nošení. K dispozici jsou jednodenní, čtrnáctidenní, měsíční nebo tříměsíční barevné kontaktní čočky. Co se barev týče, tak k dispozici jsou především odstíny, které jsou podobné typem barev lidské duhovky. Nejčastěji jsou to odstíny modré, zelené, hnědé, šedé nebo fialové. Barevné čočky jsou v dnešní době stále více rozšířené, díky tomu že jsou stále cenově dostupnější. Jsou vhodné pro lidi, kteří chtějí změnit své oči. Máte modré oči a raději byste hnědé, není problém pokud si pořídíte barevné čočky, které jsou opravdu všestranné můžete pomocí nich změnit kompletně barvu očí nebo jen vylepšit vaši stávající. Jelikož jde o barevné čočky, tak jsou vyráběny i pro lidi kteří nemají problémy se zrakem. Chcete si pořídit kontaktní čočky? Pokud nejste spokojeni se svou barvou očí určitě si pořiďte barevné kontaktní čočky. Barevné kontaktní čočky se vyrábějí v mnoha druzích. Pokud chcete zaujmout pořiďte si kontaktní čočky crazy.

Kontaktní čočky profesora Wichterleho dnes používají lidé na celém světě.

Co jsou barevné kontaktní čočky?

U většiny barevných kontaktních čoček je materiál podobný (ne stejný!) materiálu klasických dioptrických čoček – v dnešní době je to hlavně hydrogel, do kterého je zabudována barva dávající čočce výsledný odstín, není tedy třeba se bát, že by barva přišla do kontaktu s okem. Pak je důležité, o jaké množství barvy se jedná, jestli je čočka jen lehce zabarvena, má v sobě barevné částečky nebo je barva nanesena v několika vrstvách. Od toho se pak odvíjí, zda je čočka krycí – kryje i tmavé oči, některé varianty se prolínají s vlastní barvou oka (do krycích se řadí i Crazy barevné čočky), tónovací – tónuje nebo-li dobarvuje přirozenou barvu očí, je proto vhodné zvolit barvu blízkou barvě oka, jde spíše o odstíny zelené a modré, nebo jen rozjasňuje – třpytivými částečkami zvýrazňuje přirozenou barvu.

Bílkoviny a aminokyseliny jsou základní kameny kosterního svalstva.

Při výběru kontaktních čoček je dobré následovat několik důležitých rad:

  • navštivte očního lékaře nebo optika, kde poskytují služby týkající se kontaktních čoček
  • nechte si zjistit přesnou dioptrii a zakřivení rohovky, aby vás čočka v oku netlačila, případně se vám tam příliš nepohybovala
  • nechte si poradit odborníkem,  jak se správně manipuluje s čočkami a jak je třeba ošetřovat
  • promyslete si, při jakých příležitostech budete kontaktní čočky nosit a podle toho si vyberte konkrétní typ kontaktních čoček, tedy tónovací, krycí nebo crazy barevné kontaktní čočky
  • barevné čočky si můžete koupit přímo v optice nebo přes  internet

Barevné čočky podle typu vzhledu

Existují typy vzhledu člověka určené tónem pleti, barvou vlasů a barvou očí, ke každému z nich jsou pak vhodnější určité barvy a odstíny, ale vhodnost barev k jedné osobnosti je v konečném výsledku velice individuální. Typy vzhledu pro kontaktní čočky.Světlý typ

Vzhled: světlé vlasy, bledá pleť, velmi jemná barva očí
Nejvhodnější barva očí:
Pro podtržení vzhledu: jemně světle zelená nebo světle modrá
Například: FreshLook Dimensions, Carribean Aqua
Pro změkčení vzhledu: tmavě hnědá
Například: FreshLook ColorBlends, Brown
Slavná osobnost tohoto typu: Gwyneth Paltrow

Tmavý typ

Vzhled: tmavé vlasy, tmavé oči, tmavší nebo olivová pleť
Nejvhodnější barva očí:
Pro podtržení vzhledu: temně modrá, výrazně zelená nebo fialová
Například: Acuvue 2 Colours, krycí, Safírová
Slavná osobnost tohoto typu: Catherine Zeta Jones

Teplý typ

Vzhled: nazlátlá nebo zrzavá barva vlasů, teplý tón pleti, popř. s pihami, teplejší barva očí, často hnědá
Nejvhodnější barva očí:
Pro podtržení vzhledu: tmavě hnědá
Například: Acuvue 2 Colours, Kaštanová
Pro změkčení vzhledu: studené odstíny zelené a modré
Například: FreshLook ColorBlends, Gemstone Green
Slavná osobnost tohoto typu: Nicole Kidman

Studený typ

Vzhled: chladný, jemný typ, popelavé vlasy, pleť neutrální až narůžovělá
Nejvhodnější barva očí:
pro tento typ je vhodná jakákoliv barva, každá mu dodá jiný vzhled
Slavná osobnost tohoto typu: Judi Dench

Zářivý typ

Vzhled: typ kontrastů – tmavé vlasy, velmi světlá pleť, výrazné oči
Nejvhodnější barva očí:
Pro podtržení vzhledu: výrazně zelená nebo fialová
Například: FreshLook Colors, Violet
Pro změkčení vzhledu: tmavě hnědá nebo šedá
Například: Acuvue 2 Colours, krycí, Šedá
Slavná osobnost tohoto typu: Angelina Jolie

Sytý typ

Vzhled: špinavě blond nebo tmavě blond vlasy, neutrální typ pleti a tlumené barvy očí
Nejvhodnější barva očí:
Pro podtržení vzhledu: výrazná modrá nebo zelená pro hnědooké, nebo světle modré pro modrooké
Například: Acuvue 2 Colours, krycí, Modrá
Pro změkčení vzhledu: tmavě hnědá nebo šedá
Například: FreshLook Colors, Misty Gray
Slavná osobnost tohoto typu: Jennifer Anniston

Krycí barevné kontaktní čočky

Tyto barevné kontaktní čočky překryjí i přirozeně tmavé oči, dokonce například i temně hnědé. Jsou ale rozděleny do několika skupin. Výběr z nich by se pak měl řídit podle hloubky přirozené barvy oka, hlavně ale podle vhodného materiálu a zakřivení, které můžete vyzkoušet u odborníka. Krycí barevné čočky jsou určeny spíše pro majitele tmavších očí nebo i pro světlooké k radikální změně barvy. Tohoto typu barevných čoček je větší výběr, protože většina nositelů touží po světlejších očích nebo po úplné změně barvy.

Intenzivní zbarvení

Vzhled tmavých očí nelze změnit jinak než plným překrytím. Krycí barevné kontaktní čočky tohoto typu mají ve svém materiálu zapuštěné velké množství barvy, která pak čočku dělá neprůhlednou – ve výsledku jde na oku po nasazení čočky pozorovat jen barvu čočky. Kvůli vysokému množství barvy a tím snížené propustnosti kyslíku se doporučuje nenosit krycí kontaktní čočky jako náhradu klasických čirých čoček.

Freshlook Colors

Krycí čočky Freshlook Colors kryjí velmi dobře. Do materiálu je zapuštěna jen jedna barva v kresbě duhovky, barva nepřechází z odstínu do odstínu. Nemají tzv. limbální kroužek – tmavší okraj čočky, který má funkci prohloubení pohledu. Kvůli jednoduché barevnosti mohou někdy působit nepřirozeně. Někdy může být problém v tom, že barva není nanesena po celé čočce – pro dobré vidění je prostor uprostřed pro zornici průhledný, pod tímto prostorem může být při zúžené zornici vidět barva oka. Některé barevné kombinace, např. tmavě hnědé oko a modrá čočka mohou vypadat velmi zvláštně. Při správné volbě pod dohledem odborníka je ale výsledek zajímavý.

Soflens Natural Colors

Soflens barevné kontaktní čočky kryjí také velice dobře. V čočce je zapuštěno víc než jedna barva – jedna je dominantní a dále je znatelná jakoby žilková kresba tmavším odstínem, která má čočce dodat přirozenější vzhled. Soflens mají limbální kroužek pro hloubku pohledu. Kvůli opravdu plným barvám mohou Soflens Natural Colors v některých odstínech působit příliš uměle. Uprostřed barva chybí kvůli dobrému vidění, při zúžené zornici může být uprostřed vidět vlastní barva oka. Pro vytouženou změnu a správný výběr zakřivení je lépe je vyzkoušet u očního odborníka.

Acuvue 2 Colours – krycí

Acuvue 2 Colors krycí barevné čočky mají celkově velice jemně zabudovanou barvu v několika blízkých odstínech, velice hezky oko zbarví, po nasazení čočky na oko výsledný vzhled nevypadá nepřirozeně, možná až na některé odstíny modré. Nemají žádné jiné zvýraznění – limbální kroužek nebo žilkovou kresbu. Na velice tmavých očích může jejich barevnost zaniknout. Střed čočky je opět nebarevný, při zúžení zornice je vidět vlastní barva. Nelekejte se zelené barvy – čočka v blistru má žlutý nádech, ale s barvou oka tvoří tmavě zelenou. Je určitě lepší výsledný efekt zkusit u optometristy, hlavně i kvůli více dostupným zakřivením.

Freshlook Colorblends

Tyto barevné čočky značky Freshlook jsou oproti výše zmíněným Colors jemnější variantou. V materiálu je zalito více barev – tmavá na okraji jako limbální kroužek, pak je jemně vykreslena duhovka v požadované barvě a přechází do tlumenější barvy, která se již prolíná s vlastní barvou oka – konečný efekt je více přirozený, ale ne zas tak výrazný. Vprostřed čočky barva není nanesena pro jasné vidění, ale díky přechodům barev není chybějící barva při zúžení zornice tak znatelná. Při konzultaci s odborníkem a následném dobrém výběru je výsledek velmi pěkný.

Images

Krycí kontaktní čočky Images jsou jednobarevné, zato velmi intenzivně krycí. Překryjí i tu nejtmavší přirozenou barvu oka. Na úkor toho mohou někdy působit uměle. Ve středu je oblast bez barvy pro kvalitní vidění, po zúžení zornice touto oblastí někdy může být vidět barva oka.

Freshlook One Day Colors

Denní barevné čočky Freshlook One Day Colors ještě řadíme do krycích, ale jejich krycí vlastnost není až tak znatelná, určitě s nimi nezakryjete tmavé oči. Jsou určeny spíše světlejším očím. Konečná barevnost je ale o to přirozenější. V materiálu mají zabudováno více odstínů pro jemný přechod barvy k zorničce.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!