Crazy kontaktní čočkyCrazy barevné kontaktní čočky jsou v poslední době hitem. Crazy čočky patří do kategorie kosmetických kontaktních čoček. Jde o zajímavý módní doplněk, který slouží k pobavení okolí nositele. Crazy kontaktní čočky lze pořídit buď jako dioptrické (zároveň korigují oční vadu) nebo jako nedioptrické (pouze estetický účinek). Tyto čočky tak mohou nosit i lidé, kteří nemají žádnou oční vadu. Pomocí crazy kontaktních čoček docílíte originálního kosmetického efektů. Budete středem pozornosti každé párty. Na večírku vás již nikdo nepřehlédne. Vaše oči díky nim mohou vypadat jako oči zvířecí (např. hadí či kočičí), můžete mít duhovku ohnivou nebo ve tvaru spirály, oko pruhované jako zebra, ďábelský pohled, či fosforeskující zrak. Kontaktní čočky crazy zcela překrývají původní barvu očí. Jejich nošení není zdraví nebezpečné. Nosí se pohodlně jako každé jiné kontaktní čočky. Zacházení je též shodné s ostatními typy kontaktních čoček. Chybou, které se nositelé barevných čoček často dopustí, je zkoušení cizích čoček. Vyvarujte se půjčování čoček mezi přáteli či rodinou. Okamžitě po prvním nasazení začnou čočky vstřebávat bakterie z povrchu oka, které mohou jiné osobě způsobit zánět nebo vysoké podráždění.

Tórické kontaktní čočky umožňují korekci astigmatismu i krátkozrakosti nebo dalekozrakosti.

Crazy kontaktní barevné čočky

Nosíte dioptrické brýle? Chcete je vyměnit za kontaktní čočky? Změňte svůj vzhled a image s barevnými kontaktními čočkami! Crazy barevné oční čočky můžete nosit, i když nemáte dioptrickou oční vadu! Změňte barvu svých očí s crazy barevnými očními čočkami!

Gymnastický míč je jednou z nejlepších pomůcek, který umožňuje provozovat mnohostrannou činnost upevňující vaše zdraví i fyzickou kondici.

Každý den jiná barva očí!

Ať už máte nebo nemáte dioptrickou vadu očí, můžete nosit oční čočky. Nelíbí se vám vaše barva očí? Chcete vědět, zda by vám slušela jiná barva očí? Změňte barvu svých očí pomocí barevných očních čoček!

„Kočičí oči”

Chcete šokovat své okolí? Na trhu jsou k dostání crazy barevné oční čočky, které vám zaručí „kočičí oči”! O co se jedná? Oční duhovka i bělmo se díky čočkám mění v závislosti na odrazu světla. Tyto oční čočky zakryjí celou duhovku i s očním bělmem a úplně změní vaši image.

Jednobarevné nebo barevné crazy oční čočky?

Vyzkoušet můžete i jednobarevné crazy oční čočky. Vaše oči budou mít jednu barvu- překryto bude i bělmo očí. Můžete tak mít oči červené, modré…Chcete být výjimeční? Aplikujte si na každé oko jinou barvu crazy očních čoček!Využití ve filmu

Crazy barevné oční čočky můžete vidět například u herců v pohádkách- nadpřirozené bytosti nebo ve vědecko-fantastických filmech. Ideální jsou pro postavy čertů a smyšlených sci-fi postav.

Jak dlouho se mohou nosit?

Crazy barevné oční čočky jsou určeny ke krátkodobému nošení. Jsou speciálně vyrobeny pro společenské akce, nedoporučuje se je nosit déle. Některé oční čočky jsou proto jednorázové, některé můžete použít několikrát. Vyrábí se však i dioptrické crazy oční čočky, které můžete nosit dlouhodobě.

Kontaktní oční čočky profesora Wichterleho dnes používají lidé na celém světě.

Barevné oční čočky

Crazy barevné oční čočky zcela překryjí celou duhovku i bělmo. Nevytvoří se přirozený vzhled očí. Na druhou stranu barevné oční čočky změní pouze barvu duhovky a oko vypadá přirozeně.

Rozdělení barevných očních čoček

Máte světlou barvu očí? Chcete ji zvýraznit? Chcete mít oči sytě modré, zelené či hnědé? Noste barevné oční čočky, které jsou určeny pro světlé oči. Barva očí se opticky smísí s barvou čoček a tím zvýrazní barvu vašich očí. Nelíbí se vám vaše barva očí? Toužíte po jiné barvě? Pořiďte si krycí barevné oční čočky! Zcela změní barvu vašich očí a výhodou je, že je můžete nosit, i když nemáte dioptrickou vadu očí!

Jak dlouho lze oční čočky nosit?

Oční čočky se rozdělují podle doby, po kterou je lze používat či nosit. Podle toho se také odvíjí jejich cena.

Denní oční čočky

Denní neboli jednorázové oční čočky jsou určeny k nošení pouze na jeden jediný den. Může se jednat například o crazy barevné oční čočky nebo o dioptrické oční čočky. Pro koho jsou určeny? Denní oční čočky nejvíce vyhovují lidem, kteří mají alergii na různé nečistoty. Na čočce se může vlivem vnějšího prostředí usadit prach či jiná nečistota. Po použití čočku vyhodíte a nemusíte se obávat alergické reakce.

Oční čočky pro dlouhodobé nošení

Ekonomicky úsporným řešením jsou oční čočky pro dlouhodobé nošení. Může se jednat o všechny druhy očních čoček- dioptrických i nedioptrických. Jedná se o oční čočky dvoutýdenní, měsíční a tříměsíční.

Dodržujte hygienu!

Jak se tyto oční čočky čistí? Před spaním je nutné čočku vytáhnout z oka a namočit ji ve speciálním roztoku, který čočku vyčistí. Ráno ji můžete opět použít a můžete si být jisti, že je zbavena všech nečistot. Dbejte na hygienu, jinak riskujete zanesení infekce do oka! Co když oční čočka vypadne? Například během sportu se může stát, že vám oční čočka vypadne. V takovém případě ji omyjte ve speciálním roztoku! Rozhodně si ji nedávejte zpět do oka zašpiněnou! Nemáte po ruce roztok? Omyjte oční čočku pečlivě v čisté vodě.

Nechcete si oční čočky na noc sundávat?

Vyrábí se i kontinuální oční čočky, které si nemusíte na noc z oka vyndávat. Jak dlouho se mohou nosit? K dostání jsou i takové čočky, které můžete nosit bez přestávky až 30 dní. Jsou však vhodné pouze pro naprosto zdravé lidi. Chcete nosit kontinuální oční čočky? Poraďte se nejdříve se svým očním lékařem a dbejte na jeho doporučení. I přes moderní technologii, která se používá při výrobě kontinuálních očních čoček, se uvádí, že riziko infekce oka je až 5x vyšší než u klasických očních čoček!

Kontaktní čočky versus brýle

Máte dioptrickou oční vadu? Doporučil vám váš oční lékař nošení brýlí či kontaktních čoček? Nevíte, kterou variantu zvolit? Sportujete? Nesluší vám brýle? Nejvhodnější pro vás budou určitě kontaktní čočky. Samozřejmě nejprve chvíli trvá, než se naučíte s nimi zacházet. Zanedlouho se však pro vás stanou samozřejmostí a nebudete ani vědět, že je máte. Nelákají vás kontaktní čočky vůbec? Nezbývá vám nic jiného, než zvolit klasické dioptrické brýle. Výhodou brýlí je, že investicedi nich je jednorázová a sundávání brýlí je daleko rychlejší a pohodlnější než sundávání kontaktních čoček. Na druhou stranu si během různých aktivit musíte dávat pozor, abyste si brýle nepoškodili.

Pro jaké oční vady jsou kontaktní čočky vhodné?

Trpíte dalekozrakostí nebo krátkozrakostí? Díky těmto očním vadám se kontaktní čočky nejvíce používají. Neschopnost oka zaostřit na předměty blízké či v dáli se měří v dioptriích a podle počtu dioptrií si vybíráte kontaktní čočky. Kontaktní čočky se používají i u jiných očních vad jako je například astigmatismus, narušení tvaru rohovky… Je proto několik druhů kontaktních čoček, záleží na oční vadě.

Chcete změnit typ kontaktních čoček?

Nejdříve se poraďte se svým očním lékařem, zda je pro vás vámi zvolený typ kontaktních čoček vhodný.

Novinka mezi kontaktními čočkami

V nedávné době byl vyvinut nový materiál, ze kterého se oční čočky vyrábí. Jedná se o silikon- hydrogelové kontaktní čočky. Jejich předností je vysoká propustnost kyslíku k povrchu oka a to i v případě, že máte zavřené oči. Tento materiál se proto používá při výrobě kontinuálních kontaktních čoček.

Víte, že první kontaktní čočku vyrobil Čech?

Oční vady trápily lidi už od pradávna. Nejprve se tomu nevěnovala pozornost, v pozdějších dobách se používala skleněná oční čočka, která ale nebyla pohodlná. Lidem s očními vadami výrazně pomohl vynález dioptrických brýlí. Bádání tím ovšem neskončilo. V roce 1961 vynalezl ve své domácí pracovně český chemik Otakar Wichterle první kontaktní čočku. Výzkumem materiálů- hydrofilních gelů, které se používají k výrobě kontaktních čoček, se zabýval už ve státním výzkumném centru. Zajímavostí je, kontaktní čočku vytvořil díky přístroji, který sestavil z dětské stavebnice Merkur. Vynález si nechal patentovat, ale v roce 1963 odprodal licenci na tento patent americké firmě National Patent Development Corporation (NPDC), která po získání licence zažila obrovský rozvoj.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!