Zaostřeno na příslušenství

Usnadněte si více Váš život! Používejte příslušenství ke kontaktním čočkám, které vám zajistí hygieničtější manipulaci s kontaktními čočkami. Jedná se o nástroje, jenž vám umožní pohodlné skladování kontaktních čoček. Postarají se o snadnější nasazování čoček na oko a o jejich desinfekci. Mezi příslušenství lze zařadit kosmetiku, která pomáhá s odstraňováním nečistot z oblasti rukou, antibakteriální gely na ruce a na oči, oční kapky a mnohé další doplňky. Pojďme si představit ty nejpoužívanější pomocníky.

Desinfekční roztoky a gely

Bez roztoku se neobejdete! Roztoky se používají k čištění, desinfekci, oplachování, uchovávání a zvlhčování kontaktní čočky. Liší se jak objemem, tak zaměřením na určitý typ čoček. Setkáte se lahvičkami o objemu 60, 100, 250 nebo 360 ml. Některé roztoky se hodí k péči o měkké, jiné zase pro tvrdé kontaktní čočky. Při desinfekci nezapomínejte na ruce, které jsou původcem mnohých nečistot. Pro čištění rukou před aplikací čoček můžete použít například desinfekční gel EYEYE Sanilon.

Pouzdra na kontaktní čočky

Nezapomeňte na stylové pouzdro! Pouzdra se používají k uskladnění kontaktních čoček. Nemusí ale sloužit pouze k úschově. Pouzdra mohou být vybavena zrcátkem. Často disponují i barevným rozlišením pravé a levé strany. Díky tomu jednoduše poznáte, která čočka patří do pravého nebo do levého oka. Antibakteriální pouzdra podporují desinfekční schopnost používaného roztoku. Kosmetická pouzdra se zase vyrábí v mnoha barevných provedeních a s různými barevnými motivy. Což oceňují zejména ženy, které často chtějí, aby jejich pouzdro barevně ladilo s jejich doplňky či působilo naprosto neobyčejně.

Oční kapky a gely

Již žádné pálení a řezání v očích! Oční kapky a gely oceníte ve chvílích, kdy budete trpět tzv. syndromem suchého oka. Při používání čoček můžete začít pociťovat pálení či řezání v oku. Budete se cítit, jako byste měli v oku cizí tělísko. K tomuto efektu dochází nejčastěji, když aplikujete čočky na unavené oči. Oční kapky a gely tyto nepříjemné pocity odstraní a dopřejí vaším očím okamžitou úlevu. Oční kapky vám pomohou zvlhčit a zregenerovat vaše oči, napomáhají také k lepší snášenlivosti čoček. Mnohé tyto přípravky jsou speciálně vyvinuté pro nositele kontaktních čoček. Často tak před jejich použitím ani nemusíte čočku z oka vyndávat. Oční gely zase slouží k prevenci zánětlivých onemocnění víček a souvisejících příznaků při syndromu suchého oka.

Pinzety a kleštičky na kontaktní čočky

Zbavte se nežádoucích nečistot! Pinzeta slouží k jednoduchému vyjímání čočky z pouzdra. Manipulace s čočkou je díky pinzetě více hygienická. Při vyjímání čočky pomocí rukou se na čočku dostanou nežádoucí nečistoty, které poté vaše oko zbytečně dráždí. Pokud však použijete pinzetu, tomuto znečištění zamezíte. Už se vám nestane, že byste čočku poničili nehtem. Konce pinzety jsou potaženy jemným silikonem. Proto nehrozí, že čočku natrhnete či jinak poškodíte. K vyjímání a ukládání kontaktních čoček z pouzdra se používají také speciální kleštičky na kontaktní čočky.

Aplikátor kontaktních čoček

Nosíte dlouhé nehty? Stává se vám často, že při nasazení čočky oka dojde k jejímu znečištění? Kupte si aplikátor kontaktních čoček. Aplikátory usnadňují nasazování a vyndávání čočky z oka. Při nasazení čoček pomocí aplikátoru nedojde k jejich znečištění, jelikož nedochází ke kontaktu čočky s prsty. Aplikátory jsou často vyrobeny z velice jemného silikonu. Nestane se vám tak, že byste čočku aplikátorem poškrábali či si podráždili oko.

Aplikační podložka

Nacvičte si nasazování čoček! Aplikační podložka je vhodná pro ty, co s kontaktními čočkami teprve začínají. Tento doplněk slouží k nácviku aplikace čočky do oka. Jedná se o skleněnou destičku, na kterou si můžete čočky položit. V destičce jsou dva otvory na čočky. Ty jsou barevně označeny písmeny L a R pro jednoduché rozpoznání toho, která čočka je určena pro levé či pravé oko.

Doplňky stravy

Máte často unavené oči nebo je mimořádně zatěžuje? Dopřejte jim kvalitní výživu! Doplňky stravy slouží ke zlepšení výživy očí a k jejich regeneraci. Ochraňují oči před negativními vnějšími vlivy.  Působí příznivě při únavě očí, pomáhají při prevenci a ochraně před očními zákaly. Podporují ochranu sítnice, zlepšují zrakovou ostrost a chrání oči před předčasným stárnutím. Díky těmto přípravkům budete mít vždy stále dobrý zrak.

Čočky přinášejí řešení téměř pro každého

Špatné vidění dokáže opravdu velmi znepříjemnit život. Nemůže-li se člověk spolehnout na vlastní oči, musí přijít jiné řešení. Problémy se zrakem se většinou řešily brýlemi. Krátkozrakost trápí velké množství lidí a brýle přeci jen nelze nosit při všech příležitostech. Naštěstí spatřily díky českým vynálezcům světlo světa kontaktní čočky, na které mnoho lidí nedá dopustit.

Od brýlí k čočce

Na brýle, jako na řešení problému se zrakem, je již každý zvyklý. V optikách nalezneme širokou nabídku nejrůznějších brýlí, ze kterých lze vybrat stylové obroučky pro každou příležitost. Někdo si však na nošení brýlí nemůže zvyknout, či mu zkrátka nevyhovují, ať už z jakéhokoli důvodu. Dříve to mohl být problém. Již dlouhá tři desetiletí jsou však dostupné kontaktní čočky, kterým dává přednost stále více a více lidí. Důvodů je mnoho a není složité jim porozumět.

Komfort kontaktních čoček

Kontaktní čočky se stále vyvíjejí a nové technologie zaručují stále lepší snášenlivost. Kontaktní čočky mají tu výhodu, že o nich ani nevíme a přitom dokáží bez problémů napravit různé vady zraku. Perfektně se hodí při sporu a jiných aktivitách, kdy by brýle jednoduše překážely. Kontaktní čočky lze nosit příležitostně, či jimi zcela nahradit nošení dioptrických brýlí. Velkou výhodu najdeme také v létě, kdy můžeme bez problému nosit sluneční brýle. Důvodů je mnoho a zejména lidé se špatným zrakem jich naleznou celou řadu.

Jaké čočky si vybrat

Kontaktní čočky jsou na našem trhu ve velkém množství. Vyrábějí je různé firmy avšak rozdíly na první pohled nenajdeme. Jisté odlišnosti mohou být v technologiích a v materiálu. Některé kontaktní čočky jsou měkčí, přizpůsobivější, propouští více či méně kyslíku. Zásadní je však výběr mezi čočkami, které je nutné denně vyndávat z oka a uchovávat přes noc v roztoku a těmi, které nosíme například měsíc v kuse. To je možné pouze díky vysoké propustnosti O2 a také tomu, že oko nevysušují. Klasické kontaktní čočky pak mohou být v denní, týdenní, dvoutýdenní či měsíční variantě. Po těchto lhůtách se mají čočky vyměnit.

Péče o kontaktní čočky

Péče o čočky není tak složitá, jak se na první pohled zdá. Vyndáváme-li čočky na noc, zcela se spokojíme se speciální krabičkou a čisticím roztokem. Do krabičky naplněné roztokem čočky každou noc uložíme a ráno je vyjmeme. Roztok používáme pokaždé čistý, čerstvý.

Infekcím z kontaktních čoček zvoní umíráček

Kontaktní čočky využívají denně milióny lidí na celém světě. Řada z nich již měla bohužel příležitost poznat, jak úporné dokáží být bakteriální infekce, které se do oka dostávají spolu s očními čočkami. Díky objevu amerických vědců by mohlo těmto nepříjemnostem v budoucnu zcela odzvonit. Tím nejjednodušším a nejúčinnějším způsobem, jímž se zdravé oko brání bakteriálním infekcím, je mrkání. Nošení kontaktních čoček však situaci značně komplikuje. Oční víčko sice efektivně „omyje“ povrch kontaktní čočky z jedné strany, na stranu přivrácené k oku se však dostat nemůže. Prostůrky mezi čočkou a okem se tak snadno stanou eldorádem bakterií, jako je např. Pseudomonas aeruginosa a keratitida neboli zánět oční rohovky je na světě. Tyto potíže řeší lékaři tradičně – antibiotiky. Boj proti bakteriím však není snadný.

Mikrobi se totiž mohou zapouzdřit do podoby takzvaného biofilmu a uniknout tak léčivu z dosahu. Vznik těchto biofilmů má paradoxně na svědomí naše vlastní tělo. Jako hrubý materiál pro jejich tvorbu totiž slouží zbytky těl imunitních buněk, které se vydaly do boje s bakteriemi. Vědci z National Jewish Health v coloradském Denveru a University of Texas v Dallasu se proto rozhodli, že bakteriím jejich zásobárnu stavebních látek seberou, resp. rozloží na kousky. Chemické vazby v molekulách DNA, aktinu či histonů, které bakterie nejraději využívají, se jim podařilo rozrušit s pomocí enzymu DNAázy a negativně nabité aminokyseliny asparaginu. Díky tomuto zásahu se lékařům podařilo snížit produkci bakteriálních biofilmů o celých 79,2%, počet infekcí oční rohovky klesl o 41%! Nepříjemné oční záněty by tak v budoucnu mohly zcela zmizet ze světa.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!